Hafik’in Aktaş Köylüleri Yolda Mahsur Kaldılar

Hafik’in Aktaş Köylüleri Yolda Mahsur Kaldılar
52
13 Şubat 2020 - 18:20

Sivas il genelinde kar yağışı etkisini hız kesmeden sürdürüyor. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile İlçe Özel İdarelere bağlı karla mücadele ekipleri 7 gün 24 saat yolları açık tutmak için mücadele veriyor.

Hafik ilçesine bağlı Aktaş köyünde yaşayan vatandaşlar, Sivas Merkez’den köylerine dönerken yolda mahsur kaldı. Hafik ilçe merkezine 37 kilometre uzaklıkta yer alan Aktaş köyüne ulaşmak isterken yoğun yağıştan dolayı ilerleyemeyen ve araçları kara batan vatandaşlar, Hafik İlçe Özel İdare ekiplerinden yardım istedi.

İhbarı alır almaz yola koyulan ekipler, ilçede yürütmekte oldukları çalışmada önceliği Aktaş köyüne verdi. Yardım etmek için yola koyulan İlçe Özel İdaresinin iş makinesi de Gürlevik dağı eteklerinde yoğun kardan dolayı daha fazla ilerleyemedi.

Yoğun kar kütleleri arasında kalan iş makinesi, Hafik Belediyesi iş makineleri tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 4 saat süren operasyonlar sonucunda, iş makinesini kullanan operatör ve yolda mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.

Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen vatandaşlar, Hafik ilçe merkezine ulaştırıldı.

Hafik ilçe genelinde yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı yolu kapanan 65 köyün ulaşıma yeniden açılması için hummalı çalışmalar devam ediyor.

Hafik Haber

Copyright 2010-2020 Sivasmedya.com - Destek:sivasmedyahaber@gmail.com